Produkt, jakim jest glinka kosmetyczna to minerał pochodzenia naturalnego. Jest on często wykorzystywany w kosmetyce, ponieważ bardzo dobrze detoksykuje skórę i oczyszczą ją. Systematyczne używanie produktów kosmetycznych z glinką sprawia, że koloryt skóry znacznie się poprawia, a gojenie ran jest zdecydowanie krótsze.
Zalety używania glinki kosmetycznej
Glinka ma pH neutralne lub delikatnie zasadowe. W związku z tym dobrze pochłania i usuwa tłuszcz. Dzięki temu idealnie sprawdza się jako środek myjący dla bardzo wrażliwej skóry. To hipoalergiczne cudo, które może leczyć wiele schorzeń. Dzięki swoim właściwościom koi skórę pokrytą trądzikiem lub chociażby poddaną chemioterapii czy radioterapii. Osoby z problematyczną skórą, taką, która się przetłuszcza, jest skłonna do rogowacenia i pojawiania się wyprysków, powinny docenić lecznicze właściwości glinki kosmetycznej. Niemniej jednak należy wybierać glinki lepszej jakości, które są pozbawione sztucznych barwników i wypełniaczy. W przypadku kosmetyków z glinką jakość idzie w parze z ceną.
Rodzaje glinek kosmetycznych
Wyróżnia się kilka rodzajów glinek w zależności od koloru. Dość popularną propozycją jest glinka biała, która należy do delikatnych glinek uelastyczniających skórę. Co ciekawe napina ona skórę, czyniąc ją jednocześnie jędrną i oczyszczoną. Polecana jest osobom o cerze dojrzałej, wiotkiej i cienkiej. Na sklepowych półkach można ją znaleźć pod nazwą glinki krymskiej, białej glinki jordańskiej oraz białej glinki anapskiej. Bardziej ziarnistą od białej glinki jest glinka multani miti, która rozjaśnia skórę.
Dzięki temu staje się ona wygładzona. Ze względu na swe właściwości polecana jest osobom o cerze wrażliwej i naczynkowe, skłonnej do przebarwień. Całkowicie wyróżniającą się wśród glinek jest zielona lub błękitna. Nazwa jej ma związek z kolorem ziemi, z której jest wydobywana. W swoim składzie ma niemalże wszystkie mikroelementy i makroelementy, które są chętnie przyswajane przez organizm. Można ją stosować od wewnątrz, jak i zewnątrz, ponieważ ma właściwości dezynfekujące. Co najważniejsze, wpływa na redukcję zmarszczek.
Domowe kosmetyki z glinką w składzie
Coraz większą popularnością cieszą się produkty robione ręcznie, wykonywane samodzielnie w domu. Mowa tu nie tylko o produktach spożywczych, ale i kosmetykach. Sposobów i przepisów na peelingi, maseczki czy pasty do twarzy z glinką w składzie jest dużo, dlatego warto się nad nimi pochylić i wykonać w zaciszu domowym. Chociażby po to, aby cieszyć się piękną, zdrową i odświeżoną cerą. Glinki nie muszą być stosowane jako samodzielny produkt. Mogą być mieszane z innymi kosmetykami, zwiększając tym samym ich działanie.
Idealnym przykładem jest wymieszanie pasty do zębów z glinką, aby móc cieszyć się idealnie czystym uśmiechem. Natomiast dodanie glinki do szamponu, idealnie oczyści włosy z zanieczyszczeń i toksyn. To o czym nie można zapominać, to przechowywanie glinki. Musi ona być w wilgotnym środowisku, aby nie straciła swoich drogocennych właściwości.