Brodawki łojotokowe stanowią łagodne zmiany na skórze, które w zdecydowanej większości przypadków pojawiają się dopiero po 60. roku życia. Co jeszcze warto o nich wiedzieć, a także jak przebiega proces ich usuwania?
Główne przyczyny powstawania brodawek łojotokowych
Problem ten pojawia się na skórze wraz z jej starzeniem, nie wiadomo jednak, z czego dokładnie to wynika. Istnieje jednak kilka przyczyn, które mogą sprzyjać ich powstawaniu. Najczęstsze z nich to:
- otarcia na skórze,
- oparzenia słoneczne,
- predyspozycje genetyczne,
- zapalenia skóry.
Sposoby usuwania zmian skórnych
Brodawki to nie tylko problem estetyczny. W wielu przypadkach mogą również zaczepiać o odzież oraz biżuterię i tym samym powodować różnego rodzaju podrażniania. Na szczęście brodawki łojotokowe można skutecznie usuwać. Można robić to m.in. przy użyciu bezpiecznego lasera, dzięki któremu zabieg trwa tylko kilka minut i daje od razu pozytywny rezultat. Inną metodą jest krioterapia, czyli wymrażanie. Jednak w jej przypadku możliwe jest pozostawienie blizny na skórze, co może być problematyczne w przypadku bardziej widocznych miejsc, np. na twarzy.
Jak widać brodawki łojotokowe to problem, którego nie należy się obawiać, można bowiem w naprawdę skuteczny sposób się ich pozbyć. Wszystko to szybko, sprawnie i bez żadnych powikłań.