Flebolog — jakimi chorobami się zajmuje?

Siedzący lub stojący tryb życia, nieodpowiednia dieta czy zbyt mała aktywność fizyczna, negatywnie wpływają na kondycję naszego układu krwionośnego. Mogą być przyczyną powstawania nieestetycznych żylaków, pajączków czy obrzęków kończyn dolnych. Stan układu krążenia pomaga zdiagnozować flebolog. W czym specjalizuje się ten lekarz, a także, kiedy warto zgłosić się do niego na wizytę? Podpowiadamy!

Kim jest flebolog?

Flebolog to specjalista od diagnozowania i leczenia chorób związanych z układem krwionośnym. Zajmuje się on chorobami żył, takimi jak żylaki, pajączki czy obrzęki. Na podstawie odpowiednich badań i postawionej diagnozy, lekarz dobiera metodę leczenia, która uzależniona jest od stopnia zaawansowania zmian i indywidualnego przypadku pacjenta. W codziennej pracy specjalista ten, wykonuje zabiegi, takie jak: skleroterapia, laseroterapia, drenaż limfatyczny czy minifleboktomia. Ich celem jest poprawa krążenia krwi i limfy, a także usunięcie niesprawnych naczyń z układu krwionośnego.

flebolog: czym się zajmuje?

Wskazania do wizyty

Wskazaniem do wizyty u tego specjalisty jest między innymi uczucie ciężkości w nogach. Do flebologa należy udać się również w przypadku wystąpienia opuchlizny łydek, kostek oraz stóp, która narasta szczególnie wieczorem, po całym dniu pracy i wysiłku. Jeśli obserwujesz na swoich nogach żylaki, pajączki, przebarwienia skóry i obrzęki wokół kostek, to również powinieneś zapisać się na wizytę u tego lekarza. Pomoże on dobrać odpowiednią metodę leczenia, której efektem będą dobra kondycja i piękny wygląd nóg.